Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víte že

27. 10. 2009

                                     Víte že...

původně hrála roli Phoebe Lori Romová, bylo s ní dokonce natočen úvodní díl, ale pak svou účast odřekla a místo ní nastoupila Alyssa Milano? 

Víte, že Brian Krause (Leo) měl původně vystupovat jen ve třech dílech? Poté se ale producenti rozhodli, že jako světlonoš a ochránce čarodějek by neměl zůstat zapomenut v pozadí, ale o své svěřenky ně se náležitě starat. 

Víte, že Paige měla mít pro své schopnosti úplně jiné efekty než má Leo? Nakonec se však kvůli celkové náročnosti a úsporám rozhodli tvůrci efektů použít staré osvědčené modré transportování. 

Víte, že zatímco v první sérii měl každý díl 35-40 speciálních efektů, tak v páté už to bylo 90-100?

Víte, že když se Shannen rozhodla opustit Čarodějky, hledali producenti vhodnou kandidátku na nejmladší sestru. V užším výběru byly Jennifer Love Hewitt (viz. horní obrázek), Tiffany Amber Thessian, Tori Spelling, Soliel Moon Frye a Rose McGowan, která to nakonec vyhrála.

Víte, že Haliwellovic rodinné viktoriánské sídlo skutečně existuje. Neleží ovšem v San Francisku, ale v Los Angeles. Přesná adresa je 1329 Carroll Avenue, about a mile northwest of downtown Los Angeles. Dům se stal slavný zejména díky Čarodějkám, ale zahrál si i ve filmu Deuce Bigalow: Dobrej striptér.

Víte, že adresa skutečného hřbitovu, kde probíhal pohřeb Prue a dívky poprvé potkaly Paige, je 6000 Santa Monica Boulevard.

Víte, že kostel, ve kterém Paige poprvé použila svoje síly, je St. Vincent de Paul church v Los Angeles. Stejný kostel jsme měli možnost vidět například v hororu s Arnoldem Schwarzeneggerem "End of Days." Adresa je 621 W. Adams Blvd, south of downtown L.A.

Víte že, Coleovu démonickou polovinu Balthazara, démona Shaxe, který zabil Prue, Zdroj všeho zla a spoustu jiných zloduchů v Čarodějkách hraje jeden herec? Jedná se o amerického herce Michaela Bailey Smitha, který narostl do úctyhodné výšky okolo dvou metrů a dík tomu získává především velmi záporné role.

Víte, že herečka, která nyní hraje poměrně důležitou roli Phoebiny šéfové Elise (4.-6. série) - Rebecca Balding, už v čarodějkách hrála. V první sérii si zahrála epizodní roli tety dívky Avivy v dílu The frourth sister. V méně výrazných rolích pak lze vidět další herce, kteří už se někdy před kamerou v seriálu mihli, například Paigin kolega z práce ze 4. série pracuje v 6. s Phoebe atp.

Víte, že roli Victora Benneta - otce Prue, Piper a Phoebe - si v první sérii v jednom díle zahrál Tony Denison, od třetí série ho nahradil James Read. Victor se pravidelně objevuje, když dojde k nějaké rodinné události. Svatba Piper, pohřeb Prue, svatba Phoebe, narození Pipeřina dítěte...

Víte, že Čarodějky mají jedny z nejpodivnějších a zároveň nejpropracovanějších názvů dílů? Mnoho jich vychází z názvu nějaké knihy, filmu či si hrají s analogií a slovními hříčami. Například: 3x15 Just Harried = Just Married (právě oddáni, což si píší amíkovští novomanželé na auto:), The Fifth Halliwheel = v podstatě úprava známého pátého kola u vozu… atp. Bohužel jsou všechny tyto hrátky do češtiny nepřeložitelné a většinou také narážejí na něco z nám cizí kultury, čili bychom je stejně nepochopili

Víte, že Jane Franklinová (z dílu "2x03 Painted World"), která přijde za Prue prodat obraz, je herečka Holly Fields, která byla původně plánovaná pro roli Piper? Jenže pak zabojovala Shannen Doherty za svou kamarádku, naši známou, Holly Marii Combs a Holly Fields ji (naštěstí) nedostala. Vřelé díky Shannen!

Víte, že poslední díl třetí série měl být stejně jako Charmed Again dvojdíl? Bohužel se producenti nedohodli se Shannen a ta odešla. V druhé půlce se počítalo s návratem Phoebe z podsvětí a neůspěšnou snahou o záchranu Prue a třeba i nějaké to truchlení, to už přesně bohužel nikdy nezjistíme, škoda

Víte, že Latinské kouzlo, které Gideon použije ke svolání Tribunálu v díle 6x19 ("Di! Ecce hora! Uxor me mea necbit!") se dá přeložit takto: "Bože! Koukni na hodinky! Manželka mě zabije!"? :o)

Víte, že Alyssa Milano, Rose Mcgowan a Holly Marie Combs dostávají plat za jednu epizodu každá 100 000 dolarů?

Víte, že poslední díl třetí série je napsán tak chytře, že podle něj mohly seriál opustit všechny herečky nebo taky žádná? Rovněž by jej šlo takto ukončit či na něj libovloně navázat. Vyčůranost scénáristů nezná mezí.

Víte, že pokud máte dostatečně rychlé připojení (tj. nemáte jen debilní modem), tak můžete pomocí programu Kazaa stahovat další díly z internetu?

Víte, že když se Alyssa dozvěděla o tom, že chtějí vyhodit Briana, nebála se zavolat Bradovi Kernovi a seřvat ho a Holly nemohla pochopit, proč se jí nezeptali, jestli by tento rok mohla dostat méně peněz?

Víte, že vytvoření jednoho přenesení (orbing) stojí 3000 dolarů?

Víte, že se muselo ušetřit i na autech v seriálu, takže se tam už moc neobjevují a některý už tam ani nejsou?

Víte, že Brian Krause a Drew Fuller měli v několika dílech stejné oblečení a dříve i Holly? Shannen jen jednou a Alyssa a Rose nikdy?

Víte, že aby se ušetřilo na hvězdy v 8. sérii, tak se i Alyssa, Holly a Rose museli ve svém šatníku uskromnit? 

Víte, že Alyssa umí hrát na kytaru, piano a učí se na čelo?

Víte, že Alyssa má nejraději hokej?

Víte, že Holly byla 15 dní v nemocnili, kvůli důležité operaci a Shannen jí utěšovala a Alyssa za ní chodila každý den a lehala si k ní do postele?

produkce dostává 2 miliony dolarů na jednu epizodu? 

Kniha Stínů váží 4,5 kila? 

 
Brian Krause (Leo) byl stále ženatý, když chodil s Alyssou Milano a později se s jeho ženou pohádal a odešel z domu a románek s Alyssou byl poslední kapkou?


Alyssa chodila i s Ericem Danem (Jason Dean)?


Rose chodila s Al Pacinem (65 let)?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Recommendations: how to promote your charmed-carodejky-charmed.estranky.cz

(LatonyaViaby, 27. 3. 2018 3:46)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Tornado, earchquakes?! No, it is XEvil.

(MashaFrall, 12. 12. 2017 21:55)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

=)

(Kačí <3 , 6. 10. 2011 20:34)

Skvělý blog =) fakt super doufam že tu bude ještě dlouho =) a jsou tu zajímavé věci =) jen tak dál :) PS : To jsem vůbec nevěděla :D

Re:V66 CHARMED

(Jana-admin, 7. 11. 2009 14:43)

Já jsem nad tím taky jen zírala :-)

CHARMED

(V66, 7. 11. 2009 12:19)

TO CO V TOMHLE ČLÁNKU JE NAPSÁNO JSEM VŮBEC NEVĚDĚLA.A TO JSEM VELKÁ FANYNKA.